Dzieci i Młodzież

19/11/2020 14:00

Podsumowanie rozgrywek młodzieżowych

Podokręg Tychy informuje, że w trakcie trwania pandemii koronawirusa rozgrywki młodzieżowe zostały przeprowadzone bez wiekszych przeszkód. W poszczególnych rozgrywkach 4 ligi wyłoniono zwyciezców poszczególnych rozgrywek oraz drużyny, które awansowały na wyższy szczebel rozgrywek. W poszczególnych kategoriach sytaucja wygląda następujaco: Junior starszy A1 - zwyciezcą rozgrywek jest Siódemka Tychy. Baraże o awans do II ligi odbedą sie po rozegraniu rundy drugiej wiosennej. Junior młodszy B1 - zwyciezcą rozgrywek jest Siódemka Tychy i uzyskuje awans do III ligi. Trampkarz starszy C1 - zwyciezcę rozgrywek wyłoni ostatni mecz ligowy w dniu 21.11.20 pomiedzy Sokołem Wola a Piastem Bieruń Nowy. Awans do III ligi uzyska zwyciezca rozgrywek, jednak ze wzgledu na fakt że w rozgrywkach III ligi w rundzie jesiennej występowało 5 drużyn, konieczne będzie uzupełnienie liczby drużyn do 6 i możliwy jest awans również drugiej drużyny. Trampkarz młodszy C2 - zwyciezcą rozgrywek jest drugi zespół Polonii Łaziska Górne - Reprezentacja Powiatu Mikołowskiego, który jednak nie może uzyskać awansu do III ligi ze wzgledu na obecność w tych rozgrywkach drużyny z tego klubu. Druga drużyna w rozgrywkach trampkarzy młodszych KP GKS Tychy również nie może uzyskać awansu, ponieważ również posiada drużynę w rozgrywkach III ligi. Awans do III ligi uzyskuje trzecia drużyna w tabeli Footbal Projekt Suszec. Młodzik starszy D1 - w wyniku rozegranych baraży zwycieżcą rozgrywek została druzyna Siódemki Tychy, która uzyskała również awans do III ligi. Młodzik młodszy D2 - w wyniku rozegranych baraży zwycieżcą rozgrywek została druzyna Siódemki Tychy, która uzyskała również awans do III ligi. Jednakze ze wgledów regulaminowych druga drużyna tj. Akademia BVB im. Łukasza Piszczka ma szanse na uzyskanie awansu. Orlik starszy E - mistrzem rundy jesiennej została drużyna APN Tychy. Z grupy mistrzowskiej w rundzie jesiiennej żadna drużyna nie uzyskuje awansu. A ligi tej spadają trzy ostatnie drużyny tj. Leśnik Kobiór, Iskra Pszczyna i UKS SPS Wola a w ich miejsce awansuja zwyciescy grup terytorialnych LKS Mizerów, LKS Gardawice i wicemistrz Polonia Tychy (mistrz APN IV Tychy ma drużynę w tej grupie rozgrywkowej). Orlik młodszy E2 - mistrzem rundy jesiennej została drużyna OKS JUWE Tychy Jaroszowice. A ligi tej spadają dwie ostatnie drużyny Unia Bieruń Stary i Polonia Łaziska Górne a w ich miejsce awansuja zwyciescy grup terytorialnych LKS Gardawice i LKS Wisła Wielka. W rozgrywkach żaków i skrzatów prowadzono rozgrywki w celu popularyzacji piłki nożnej.
2/11/2020 11:29

Baraże młodzików o awans do III ligi

Podokręg Tychy informuje, że zgodnie z regulaminem rozgrywek na sezon 2020/21 należy wyłonić mistrzów Podokregu Tychy za rundę jesienną ponieważ tylko 1 drużyna moze uzyskać awans do wyższej klasy rozgrywkowej (III ligi) W chwili obecnej mamy do rozegrania dodatkowe baraże w kategorii wiekowej młodzik starszy D1 oraz młodzik młodszy D2. W kategorii D1 - mamy 3 grupy. W grupach zwycieżyli - grupa 1 - Iskra Pszczyna, grupa 2 - Siódemka Tychy, grupa 3 - Siódemka II Tychy. W związku z regulaminem w barażach nie moga grać dwie drużyny z tego samego klubu, rozegrany zostanie więc dwumecz pomiedzy Iskrą Pszczyna i Siódemką Tychy. Jednakże Iskra Pszczyna ma drużynę w rozgrywkach 3 ligi i dwa mecze zaległe (ostatni 08.11) i dopiero po zapewnieniu awansu do II ligi można rozegrać powyższy baraż. W przypadku gdy drużyna ta nie uzyska awansu z III do II ligi awans zostanie automatycznie przyznany klubowi Siódemka Tychy (w III lidze nie moga grać dwie drużyny z tego samego klubu). Proponowany termin meczy to środa (11.11) i sobota (14.11). W kategorii D2 - mamy 4 grupy. W grupach zwycieżali - grupa 1 - Akademia BVB im. Ł. Piszczka, grupa 2 - UKS SPS Wola, grupa 3- Siódemka Tychy, grupa 4 - Siódemka Tychy. W związku z regulaminem w barażach nie moga grać dwie drużyny z tego samego klubu - Siódemka Tychy wystawia tylko 1 drużynę. Tak więc rozgrywamy baraże dla 3 druzyny w systemie 3-1,2-3, 1-2 czyli: mecz 1 Siódemka Tychy - Akademia BVB, mecz 2 UKS SPS Wola - Siódemka Tychy, mecz 3 Akademia BVB - UKS SPS Wola. Terminy meczy to 7-8.11, 11.11 i 14-15.11. Kluby ustalają terminy rozgrywania meczy do czwartku 5 listopada i informuję Komisję Rozgrywek Podokregu Tychy.
21/09/2020 12:11

Nowe terminarze żaków

W systemie ekstranet i na stronie Podokręgu dostępne są już nowe terminarze drugiej rundy rozgrywek żaków F1 i F2. Rozgrywki zaczynają się już w najbliższy weekend prosimy o zapoznanie się i włączenie sie do dalszej rywalizacji. W załączeniu podział grup drugiej rundy.
6/08/2020 11:10

Podział grup w rozgrywkach młodzieżowych podział ostateczny

Podokręg Tychy podaje ostateczny podział grup w rozgrywkach młodzieżowych. Każda zmiana po tym terminie będzie skutkowała karą regulaminową.
30/06/2020 10:57

Zgłoszenie do rozgrywek młodzieżowych

W załączeniu ankieta utworzona dla rozgrywek młodziezowych na sezon 2020/21 runda jesień 2020. Termina przesyłania zgłoszeń 31 lipca 2020 r. W nadchodzącym sezonie kluby mają możliwość uczestniczenia w rozgrywkach IV ligi zgodnie z unifikacją (jak w poprzednim sezonie) lub w V lidze zgodnie z programem szkoleniowym ŚLZPN w Katowicach poza unifikacją. W V lidze mamy możliwość zgłaszania druzyn od kategorii trampkarz do kategorii skrzat przy zmniejszonych polach gry i mniejszą liczbą zawodników (trampkarz 7x7 w formie ligi, młodzik 5x5 lub 7x7 w formie ligi lub turniejów, orlik E1 5x5 lub 7x7 w formie turniejów, żaki 3x3 lub 5x5 w formie turniejów, skrzaty 2x2 lub 3x3 w formie turniejów ) W ankiecie prosze wskazywać w których rozgrywkach klub weźmie udział i preferowana liczbę zawodników. W załączeniu program gry poza unifikacją.
3/06/2020 10:58

Rozgrywki III liga grupa 5 Tychy - Bielsko Biała

W załączeniu wstępne składy grup III ligi grupa 5 na sezon jesień 2020 oparte na nierozegranych rozgrywkach rundy wiosennej. Prosimy o wstępne potwierdzenie uczestnictwa w powyższych rozgrywkach do 20 czerwca 2020 r. na adres email Podokręgu Tychy. Przypominamy że w kolejnym sezonie rozgrywki prowdzić będzie Podokreg Bielsko.

Kluby w podokręgu